Aşk Delilere Mahsustu
Geldim işte herşeyi anlatmaya geldim. Ben anlatırken deli diyip kaçıp gidecekseniz boşuna yormayın bu ihtiyarı.

Sevmek bir kelime iki hece , kalbime ne hançerler sapladı, sızlatı... İnsan bu ya yaşarak öğreniyor herşeyi. Ben de düştüm bir bataklığa , memnun musun düştüğüne dersen çok mutluyum düştüğüme , sana hissettirdiği saniyelik duygu bile dünyanın sahibi gibi hissettiriyor . Neyse düşen bir daha çıkmaz o girdaptan, çünkü o seni kendine tutsak ederdi . O gardiyan dı sen mahkum. Mahkûm un eli bağlı gardiyanın dediklerini yapar. Hangi aklı selim biri tutsak olmayı ister , kabul ederdi . Kimse tabikide . Kabul edenler deliydi , şizofreniydi. Çünkü aşk delilere mahsustu. Bir yudum aşkın tadına bakmak için delirdik, deliriyoruz. Onun karşısında hepimizin boynu kıldan ince. Teslimiyet böyle kolay olmamalıydı dediğini DUYUYORUM ama sana dedim biz mahkumuz , gardiyan ne derse o.  
Aşk mutlu etmezdi ,zaten bu yüzden bu girdaba sapmadık mı? Acı verirdi . Acı paslı bir çivi gibi çakılırdı yüreğine . Ukala bir edebiyat öğretmeni gibi hayat dersleri verirdi.
Acı çektikçe olgunlaşır insan. 
Aşk için tüm şairler imgeleri, sözcükleri tüketiler. Artık kalem kağıda bir harf bile yazamıyordu. Bundandır tüm kalemler kağıda kavuşamadığı için kahpe bir intihara dönüş bileti aldı. Ben o zaman anladım işte , gidişini kanıtlayan en büyük kanıt olmuştu gelmeyişin. Gelmeyişine ölüm dedim, ve dünya sessiz ölüm çığlıkları attı. Aşk delilere mahsustu. Sahi ben şizofreni miydim?

Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

EMİRE KARAKOÇ

EMİRE KARAKOÇ

Her Sokak

24.08.2022

Seni her sokak başında aramaktan, yolumu kaybettim .Hangi rehber beni bulurSana kavuşturur ,Ruhumu senin sevgine bulaştırır SüveydaSeni aramaktan ayaklarım eskidiSeni her yerde aramaktan, nasır tuttu avuç içlerimÖzlemin, avuç içlerimden yere damladıGünlerce sussuz kalmış gibi yudumladı toprak......


Devamını Gör
EMİRE KARAKOÇ

EMİRE KARAKOÇ

POLYANACILIK

16.08.2022

Polyanacılık oynamaktan yorulan bedenim virane ruhumun altında kaldı. Ben mutluluk ne demek bilmiyorum, sevginin sev’ini hiç hissetmedim. Düşünmüyor değilim acaba tanrı beni cezalandırıyor mu? Eğer cezalandırıyorsa ne zaman bitecek cezam, boynuma dolanan bu halat ne zaman kopacak, özgürlüğe kanat açabile...


Devamını Gör