İpek Yolu Haber Ajansı

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Mesaj Var;

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Mesaj Var;

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Mesaj Var;

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK İNSANLIK GÖREVİDİR

Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybeden vatandaşlarımızın bu özel gününü kutluyorum. 

Engelli bireylere yönelik tüm engellerin ortadan kaldırılması ve toplumun bu konuya daha duyarlı olunması gerektiğine inanıyorum. Engellilerimizin toplumsal hayata uyum sağlamalarını ve günlük ihtiyaçlarını gidermelerini temin etmenin insanlık görevi olduğunu düşünüyorum. 

Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermeleri, sosyal sorumluluk üstlenmeleri ve kendilerini hak ettikleri yerde görmeleri şüphesiz bizlerin de sosyal dokusunu zenginleştirecek ve gücüne güç katacaktır. Bu nedenle sadece bir gün değil, her gün engelli vatandaşların işlerini kolaylaştırma konusunda hassasiyet göstermeliyiz. 

Burada bizlere düşen en büyük görev, engelli bireylerin farkına vararak onların hayatını kolaylaştırıcı adımlar atmak, yaşam boyu öğrenmelerine ve eğitim-öğretimlerine kesintisiz devam etmelerine katkı sunmaktır. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız. 

Tüm engellilerimizin gününü tebrik ediyor, her birine ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bülent ÖZ 
Çan Belediye Başkanı


Orhan Oyanık
İpekyolu Haber Çanakkale

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz