İpek Yolu Haber Ajansı

BEYAZ SARAY’DA SİLAH SESLERİ


Beyaz Saray’da silah sesleri: Trump toplantıdan apar topar çıkarıldı


ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da günlük basın toplantısı düzenlediği esnada gizli servis elemanları tarafından dışarı çıkarıldı.


Salondaki muhabirlerin dışarı çıkmasına izin verilmezken, Trump bir süre sonra salona döndü.

Beyaz Saray’ın dışında bir silah sesi duyulduğunu belirten Trump, durumun kontrol altında olduğunu söyledi.

Vurulan şüpheli hastaneye kaldırıldı

Gizli Servis ekiplerinin ateş ettiği bir şüphelinin vurulduğunu ifade eden Trump, bu kişinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Hastaneye kaldırılan kişinin durumu hakkında net bilgisi olmadığını dile getiren Trump, Gizli Servis’in konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapacağını kaydetti.

Trump, Gizli Servis’in "iyi bir iş" çıkardığını vurgulayarak, herkese teşekkürlerini sunduktan sonra gündemi değerlendirmeye devam etti.

Gizli servis elemanları Trump’ı oval ofise götürdü


"Dünyanın bu kadar tehlikeli bir yer olması çok talihsiz"

Söz konusu şüphelinin Beyaz Saray’a ne kadar yaklaştığını bilmediğini aktaran Trump, kendisinin salondan çıkarıldıktan sonra sığınağa değil, Oval Ofis’e götürüldüğünü anlattı.

Trump, "Dünyanın her zaman bu kadar tehlikeli bir yer olması çok talihsiz. Geride bıraktığımız yüzyıllarda dünya çok tehlikeli bir yer olmuştu ve sanırım bir süre daha böyle devam edecek." dedi.

Öte yandan, Gizli Servis’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, Beyaz Saray’a yakın bir bölgede silahların ateşlendiği teyit edilerek, yakında daha fazla bilgi paylaşılacağı duyuruldu.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz