İpek Yolu Haber Ajansı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun İstanbul’dan beş gün önce başlattığı yürüyüşe destek oldu.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özel, yerel seçimlerde İYİ Parti ile ittifak kurulması konusunda dikkat çeken bir çıkışa imza attı.

"KAZANÇLI ÇIKACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

İYİ Parti lideri Akşener ile geçmişe dayanan iyi bir diyaloglarının olduğunu ifade eden Özel, "Ben kurultayı kazandıktan sonra ilk kutlama mesajlarından birini paylaşan kendisiydi. Ardından telefon görüşmesi yaptık, o da samimi bir ortamda geçti. Önümüzdeki günlerde de ben arzu ederim sayın genel başkan da arzu eder gerekli görürse bir araya geliriz. Ben Sayın Akşener ile Özgür Özel’in yapacağı müzakereden İYİ Parti’nin, CHP’nin, muhalefetin ve tüm Türkiye’nin kazançlı çıkacağını düşünürüm" ifadelerini kullandı.

 

"SON DERECE POZİTİFİZ"

Açıklamasının devamında "Bundan sonra böyle bir sürece yapıcı katkı veririz" diyen Özel, şöyle devam etti: "Biz ne birbirimize kaybettirmeye, ne Türkiye’ye kaybettirmeye değil birbirimize de Türkiye’ye de kazandırmaya odaklanmayı tercih ederiz. Biz bu konularda son derece pozitifiz. Sayın genel başkanın da bu konularda pozitif olduğu geçmiş dönemlerde hep gördük. Ne zaman takdir ederlerse biz görüşmeye her zaman hazırız."

 

HABER:HÜLYA TAKTAKLAR

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz