İpek Yolu Haber Ajansı

Dünya Adıyamanlılar Günü olarak bilinen 02/02/2023 tarihi dolayısıyla bir araya geldiler.

Her ayın ikisinde bir araya gelen Adıyamanlılar Vakfı Gaziantep Şubesi üyeleri, Dünya Adıyamanlılar Günü olarak bilinen 02/02/2023 tarihi dolayısıyla bir araya geldiler.


Her ayın 02’sinde bir araya gelmenin haricinde Dünya Adıyamanlılar Gününde bir araya gelmenin büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken Adıyamanlılar Vakfı Gaziantep Şube Başkanı İbrahim Halil Karababa, platform olarak bir araya geldikleri günden vakıf şubesi olarak kuruldukları güne kadarki sürece değinerek gazetemize şunları söyledi

 

‘Vakıf’ müesseselerinin ‘İmkânı olanla ihtiyacı olanlar arasında bir köprü’ olarak atalarımızdan miras kaldığını ve kendilerinin de bu şuurla çalıştıklarını, kısa sürede resmi sürecin tamamlanıp başta üniversite öğrencileri olmak üzere ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize burs tahsis etmeleri noktasında oldukça önemli bir yol katettiklerini ifade etti. Karababa, platformun şubeleşmesi aşamasında kendilerinden desteklerini esirgemeyen Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sayın Ömer Özkartal ve Prof. Dr. Mahmut Çınar başta olmak üzere, bu süreçte büyük bir azim ve kararlılıkla gayret eden yönetim kademesine ve bütün platform üyelerine tüm Adıyamanlılar adına teşekkür etti. Karababa, Adıyamanlılar Vakfı’nın, ülkemizin eğitim ve kültür dünyasına katkı sağlamayı amaç edindiğini dile getirerek, 1996 yılından beri çeşitli eğitimsel ve kültürel etkinlikler vasıtasıyla ülkesine ve milletine hizmet etmeyi kendisine görev edinmiş olan ve genel merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı’nın, ülke ve millet sevgisi bilinci ve sorumluluğu içerisinde çalışmalarını tüm gücüyle sürdürdüğünü, Gaziantep’te de varlık göstermelerinin, hemşehrilerimizin bir arada bulunmalarının, hem doğduğumuz hem doyduğumuz bu iki şehre bu vesileyle hizmet etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz