İpek Yolu Haber Ajansı

Dalaman İnciri Gürleyik Şenliği Büyük Bir Coşku İle Kutlandı…

Dalaman İnciri Gürleyik Şenliğinin birincisi düzenlendi. Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün katkıları ve Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Belediyesi işbirliği ile düzenlenen şenliğe incir yarışması ve Ayşe Dinçer konseri damgasını vurdu.

Dalaman İnciri Gürleyik Şenliğine Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili olarak İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, İlçe Jandarma Komutanı Nimet Söylemez, Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay, Dalaman Ak Parti İlçe Başkanı Şefik Oğuz, Dalaman MHP İlçe Başkanı Gürhan Hoplar, kurum amirleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

İncir Yarışması Yoğun İlgi Gördü…

Dalaman İnciri Gürleyik Şenliği protokol ve katılımcıların incir hasat etmesi ve incir paketleme tesisinde incir paketlemesi ile başladı.  Gürleyik Mahalle meydanında yoğun kalabalık Serikli İkizlerin türküleri ile eğlendi.

Program açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından jüri, 10 mahalleden incir yarışmasına başvurarak katılım sağlayan 27 üreticinin incirlerini değerlendirmeye aldı. Değerlendirme sırasında şenlik, Bodrum Majör Halk Oyunlarının renkli gösterisi ile devam etti.

Yarışma sonucunda Gürleyik Mahallesinden Yusuf Altın birinci, Darıyeri Mahallesinden Nurten Türkmen ikinci ve Kızılkaya Mahalesinden Rafet Yavuz üçüncü oldu. İncir yarışmasında tüm katılımcılara protokol üyeleri tarafından hediyeleri, katılım belgeleri ve plaketleri verildi.

Dereceye Giren İncirler Yapılan Mezatta Yüksek Fiyatlara Satıldı…

İlk üçe giren incirler yapılan mezatta yüksek fiyatlara satılarak, yeni başlayan eğitim ve öğretim yılı nedeniyle Gürleyik okuluna bağışlandı.

Ayşe Dinçer Konseri Büyük İlgi Gördü…

Şenlik Ankaralı Ayşe olarak bilinen halk müziği sanatçısı Ayşe Dinçer’in konseriyle devam etti. Yoğun ilgi gören konserde vatandaşlar Ankaralı Ayşe’nin hareketli türküleri ile meydanları doldurarak eğlendi.

HABER: OSMAN ACAR

İPEKYOLU HABER MUĞLA

Haberler

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz