İpek Yolu Haber Ajansı

Ermeni soykırım iddiaları…

Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerinde, ermeni çetelerinin hain ve hunhar terör organizasyonlarıyla Anadolu’da başlattıkları mezalime Türk milletinin boyun eğmemesi, bu operasyonların arkasındaki emperyalist güçleri hayal kırıklığına uğratmıştır. Günümüzde her 24 Nisan’da yaşananlar, bu kuyruk acısının devamıdır

.

 

 

ABD Başkanı Biden, önceden ilan ettiği skandal ve yalan açıklamasını yapmış ve onurlu Türk Tarihimize iftira atarak siyasi ve ahlaki sorumsuzluğuna bir yenisini daha eklemiştir. Kendi tarihinde hırsızlık, haydutluk, soykırım, ırkçılık, tecavüz gibi toplu halde işlenen her türlü İnsanlık suçunu barındıran ve hala polislerin dahi katıldığı ırkçılıkla baş edemeyen ABD’nin, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” desturuyla kurulmuş bir imparatorluğun sahiplerini, milyonlarca sığınmacıya kısıtlı imkânlarını paylaşarak sınırlarını açmış Türk Milletinin atalarını “soykırım” ile suçlaması alçaklıktır. Tarih, siyasi saiklerle devlet ve toplum ilişkilerine zarar veren hiçbir devlet başkanını hayırla yad etmemiştir. Biden’ da İnsanlığın vicdanında mahkûm olmuştur.

 

 

Bu krizde de AK Parti anlayışı hassasiyetlerimizin tercümanı olamamıştır. BİDEN seçildikten aylar sonra, Sayın Cumhurbaşkanı ilk kez telefonla görüştüğü Biden’a 24 Haziran’da yapacağını önceden ilan ettiği konuşmayı yapmamasını söylememişse aciz kalmıştır. Sayın Cumhurbaşkanı sorunu gündeme getirmiş, Biden geri atacağını söylememiş, bunun üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız Biden’ın yüzüne telefonu kapatmamışsa, Biden’a ONE MİNUTE dememişse, bu dengesiz ilişkide yine aciz kalmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızla Biden arasında 23 Nisan tarihinde gerçekleştirilen görüşmenin detaylarını milletimiz merak etmektedir. Görüşmenin tüm dökümü, kamuoyuyla paylaşılmalıdır.

 

 

Tarihi gerçekleri çarpıtıp, Türk Devleti ve Milleti üzerinde siyasi baskı kurmak emeliyle, Kadim Milletime sözde “soykırım” iftirasını atanları şiddetle kınıyoruz.Tarihleri yaptıkları soy kırımlarla dolu olan milletler, Yüce Türk Milletine bu konuda söz söyleme hakkına sahip değillerdir.

 

 

 

 EROL TATAR

Yalova İYİ Parti İl Bşk.

HABER: M.MUSTAFA DOĞAN 

İPEK YOLU HABER YALOVA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz