ÇİFTLİKKÖY’DE ‘YAYALARA ÖNCELİK, HAYATA SAYGI DURUŞU’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

ÇİFTLİKKÖY’DE ‘YAYALARA ÖNCELİK, HAYATA SAYGI DURUŞU’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla organize edilen ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ etkinliği, ülkemizdeki tüm şehirler ve ilçelerde eş zamanlı olarak Çiftlikköy’de de yapıldı.

Çiftlikköy’de Gazi Abdurrahman İlkokulu önünde gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Kaymakamı Ömer Bilgin’in yanı sıra, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İlçe Jandarma Komutanı Halil İbrahim Türkmen, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yıldız, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Eğerci, Okul Müdürü Hüseyin Çibir, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Okul önündeki yaya geçidinden büyükleri eşliğinde geçen minik öğrenciler, ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ve dövizlerle etkinliğe destek verirken, Başkan Silpagar, trafik kurallarına riayet kültürünün küçük yaşta yerleşmesi amacıyla yapılan bu tip etkinlikleri desteklediklerini ifade etti. Silpagar, “Küçükler kadar yetişkinlerde trafikte tüm kurallara uygun davrandığı zaman, olumsuz trafik olayları da azalacaktır. Bu gibi etkinliklerin bu kültürü yerleştirmede etkin olacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

 HABER

M.MUSTAFA DOGAN

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz