İpek Yolu Haber Ajansı

GURBETİN SESİ

GURBETİN SESİ

Yeni anayasada mutlaka olması gereken ?

TC anayasasının yeni oluşumunda mutlaka yer alması gereken bir hususu  ve bir kaç fıkrası ile oluşturarak katkı vereceğimi inandığım için bu yazıyı yazıyorum.

1 - Türkiye Cumhuriyetinde yaşayıp ırkı dini mezhebi ne olursa olsun bu ülkede yaşadığı sürece bu memleketin olanaklarından faydalandığı sürece bu aziz milletin bayrağına bütünlüğüne Ezanına insanına saygı duymak zorundadır.
-Aksi takdirde her hangi bir terör progodansı terörü destekleyen açıklamalar terör örgütü ile işbirliği haline girip her hangi bir gösteri, terör pankartı, terör başının adını anma, teröristi evinde barındırma her hangi maddi manevi yardımda bulunursan, bu aziz milletim halkına bayrağına , asker, polisine zarar verirdigi ispatlanırsa bu kim olursa olsun makam mevki gözetmeden görevden alıp ,TC cumhuriyetinin sağlamış olduğu kaynakları terör örgütüne aktaran siyasiler, belediyeler ,ve şahıslar tesbit edildiği halde en ağır şekilde cezalandırılmasını.
İnsan hakları ve özgürlük laiklik çatısı altında ihanet edenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığın dan atılması ve bütün mal varlığına el konulması gerek.
Bu yeni oluşacak anayasada mutlaka yer alması gerektiğine inanıyorum.

2- Aynı şekilde Avrupa’da bulunan gurbetçilerin içinde Avrupa’nın belli başlı ülkelerinde ortalığı çıkıp türk bayrağını yakıp terör paçavralarını taşıyan adı türk vatandaşı hainler milli istihbaratız tarafından keşfedilip vatandaşlıktan atılıp mal varlığına el konulmalıdır. Bu vatan hainlerine bu ağır cezalar caydırıcı cezalar gelmesi gerektiğine inandığım için bunları kaleme aldım .

3- yurtdışındaki gurbetçilere artık konsolosluklar yeterli değildir bu işlemler açısından değil ? 
Gurbetçilerin mutlaka Avrupa’da Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından siyasete yönlendirmesi gerek devlet kanalı ile çok büyük bir diaspora kurulmalı Avrupa’nın kılcal damarlarına girilmeli hükümetimizin bu konuda mutlaka adım atması gerektiğine inanıyorum gurbette yaşayan gurbetçiler en verimli çağında şu an bunlardan hükümetimiz faydalan mali uçak mühendisi Uzay mühendisi ilimde tipda ileri gençlerimiz var bunlar keşf edilmelip memleketimiz için faydalı hale getirilmesi gerektiğine inanıyorum.
yurtdışında yaşayan gurbetçilerden Türkiye Büyük millet meclisine sandalye verilmeli gurbette yaşayan gurbetçiler  mutlaka kendi aralarından çıkacak vekiller ile temsil edilmeli .
Anlatacak çok şey var elbette inşallah sesimiz duyulur .


Gurbetçi
Şair yazar 
Harun yıldırım

Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

HARUN YILDIRIM

HARUN YILDIRIM

VİRÜSÜN GETİRDİĞİ

14.02.2021

...


Devamını Gör
HARUN YILDIRIM

HARUN YILDIRIM

YİNE GELDİLER

11.01.2021

...


Devamını Gör
HARUN YILDIRIM

HARUN YILDIRIM

Sıcak Gündem

05.01.2021

...


Devamını Gör
HARUN YILDIRIM

HARUN YILDIRIM

İSLAMA SAVAŞ

26.12.2020

...


Devamını Gör
HARUN YILDIRIM

HARUN YILDIRIM

Fransa zorda

15.12.2020

          İSLAMA SAVAŞİslam’a savaş açıldı Macronun başlattığı İslam düşmanlığı partilerin görüşlerinin ne düşündüğüne yansıdı. Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’nin (FN) lideri Marine Le Pen, ülkede kamusal alanlarda başörtüsü takılmasının yasaklanmasını istedi. Aşırı sağcı lideri zehir zemberek açıklamalarda bulundu dün ...


Devamını Gör