İpek Yolu Haber Ajansı

HAKİM, SAVCI VE ADLİ PERSONELLER GÖNÜLLÜ OLARAK DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV YAPIYOR

HAKİM, SAVCI VE ADLİ PERSONELLER GÖNÜLLÜ OLARAK DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV YAPIYOR

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat’ta meydana gelen depremin yaraları sarılmaya çalışırken, Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından gönüllü hakim ve savcılar, Adalet Bakanlığı tarafından ise gönüllü personeller deprem bölgelerindeki adliyelerde görevlendirildi.

Adalet hizmetlerinin aksamaması için bölgeye gönüllü olarak giden personeller, ellerini taşın altına koyduklarını ifade ederek, adalet hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için gönüllü olduklarını ve görevlerinin uzatılması halinde yine gönüllü olarak bölgede kalmaya devam edeceklerini belirtti.

ŞUANA KADAR HERHANGİ BİR AKSAKLIK YAŞAMADIK

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, ikinci günden itibaren normal adli faaliyetleri devam ettirdiklerini belirterek, "Şu ana kadar herhangi bir aksaklık yaşamadık. Arkadaşlarımızla birlikte, hep beraber işlerimizi rutin bir şekilde devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İslahiye Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin Güner de "Biz depremin ilk saatinden, ilk gününden itibaren kendimizi tekrar işimize verdik. Bakanlığımız sağ olsun, ilk günden beri bizi desteklediler. Dışarıdan görevlendirmeyle personel, onlar da görevli olarak geldiler." değerlendirmesini yaptı.

MİLLETİMİZ, DEVLETİMİZ BÜYÜKTÜR, BU SÜRECİ DE ATLATACAĞIZ

İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan ise, zorlu bir dönemden ve zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, "Milletimiz, devletimiz büyüktür. Bu süreci de atlatacağız Allah’ın izniyle." dedi.

Bölgeye, Bursa’nın İnegöl ilçesinden gönüllü olarak gelen İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir de yaşadıklarını şöyle aktardı:

"Her birimiz, bu bölgedeki insanların acısını yaşayarak, bu bölgede adli hizmetlerin aksamadan yürütülmesi, ölen insanların ailelerine tesliminin yapılması amacıyla ölü muayene işlemlerinin yerine geçilmesi, şüpheli insanların ilerleyen aşamadaki sorumluluklarının tespiti amacıyla delillerin ivedi şekilde toplanması amacıyla gönüllü olarak bu bölgede görev almak istedik."

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ise "Birçok personel, savcı arkadaşlarımız, meslektaşlarımız bize yardım için geldiler. Gerçekten Adıyaman Adliyesi’nin bir personeli gibi bir hakimi savcısı gibi hiç tereddütsüz ve mesai kavramı gözetmeksizin çalıştılar." dedi.

FEDAKARLIĞA TALİP OLMAK KOLAY BİR İŞ DEĞİLDİR

Deprem bölgesinde incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da gönüllü personellere teşekkür ederek, "Adalet hizmetleri felakete rağmen bölgede aksamadan devam etti. Gönüllülük esasına göre yurdumuzun dört bir yanından savcılarımız, adli personelimiz, adli tıp uzmanlarımız ve diğer Adalet Bakanlığı personeli böyle zor zamanda fedakarlığa talip olmak kolay bir iş değildir. Sizler buna talip oldunuz. Onun için ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

https://youtu.be/Ho51GTPykdcİPEK YOLU HABER

MMUSTAFA DOGAN

 

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz