İpek Yolu Haber Ajansı

MUĞLA’DA BÜYÜK COŞKU, ARAS, “HERKESE EŞİT, ADİL HİZMETİ GÖTÜRMEYE KARARLIYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, aday tanıtımı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı için Muğla’ya geldi. Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de Kurşunlu Camii yanındaki meydanda düzenlenen aday tanıtımı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı miting havasında gerçekleşti. Meydanı dolduran binlerce Muğlalı, taşıdıkları dövizler ve tezahüratlarla Özel ve Muğla’nın başkan adaylarına destek mesajları verdi.

RANTA DEĞİL HALKA AÇILACAK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel programda yaptığı konuşmada, CHP’de bir değişim yaşandığını, kadınların ve gençlerin partide daha fazla söz sahibi olacağını, Muğla’da gösterdikleri adayların yaş ortalamasının 49 olduğunu belirterek, “Göreve başladıkları gün bütün belediye başkanları malvarlıklarını halka açık şekilde makam odalarının kapısına asacak. Muğla’yı ranta değil halka açarak yöneteceklerine yürekten inanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Özel, "Türkiye senden büyüktür. Küçümseyip ezmek istediğin emekçinin, karınca gibi ezmek istediğin çiftçinin kardeşleri vardır. O da CHP’dir” dedi. Mevcut belediye başkanlarını da sahneye çağırarak her birine teşekkür eden Özel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e, Yılmaz Büyükerşen koordinatörlüğünde 1 Nisan’dan sonra kurulacak ve Türkiye’de ki belediyeleri denetleyecek bir yapıda çalışması için teklifte bulundu. Gürün, Özel’in teklifini kabul etti.

CHP’Lİ BELEDİYELER HALKIN EMANETİNE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP’li belediyelerin 5 yıllık süreçte milletin emanetine sonuna kadar sahip çıktığını belirterek şunları söyledi;

“Genel bütçeden Muğla’ya ayrılan payın hak edilenden çok daha düşük olmasına rağmen, içinden geçtiğimiz süreçte tarihin en derin ekonomik krizini yaşamamıza rağmen, iktidarın her türlü müfettiş ve soruşturma baskısına rağmen belediye başkanlarımız asla geri atmadılar ve Muğla’nın her köşesine gayretle hizmet ettiler. Muğla, Cumhuriyet’in Kalesi’dir ve bu kalenin güçlenmesine katkı sunan tüm başkanlarıma sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki süreçte birbirinden değerli 14 belediye başkan adayımız ve meclis üyesi adaylarımızla birlikte yeni bir başarı hikayesi yazmak için hazırız. Ancak Muğla’yı bir kez daha kaybedeceğini anlayan iktidar partisinin temsilcileri oy ve hizmet denkleminde Muğlalılara şantaj yapmaya başladılar. Fakat unuttukları bir şey var… Muğlalılar, iktidar partisinin “oy yoksa hizmet de yok” şantajlarına asla boyun eğmeyecek ve kimsenin önünde diz çökmeyecektir. Çünkü herkes çok iyi bilir ki Muğlalılar yalnızca zeybek oynarken diz çökerler. Sonuç olarak, 31 Mart’ta Muğla’da kazanan şantaj ve tehdit değil, milletin sandıkta birleşen gücü olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine ve yeniden; Rantçılar değil halkçılar kazanacak, 5’li çeteler değil Köylüler kazanacak, yağmacılar değil çevreciler kazanacak ve en önemlisi nefret ve ayrıştırma değil; sevgi kazanacak, Halk Kazanacak, Muğla kazanacak.”

ARAS, HERKESE EŞİT, ADİL HİZMETİ GÖTÜRMEYE KARARLIYIZ

Törende Özel’den önce konuşan Muğla Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, herkes eşit ve adil hizmet götüreceklerini belirttiği konuşmasında şunları söyledi;

"Cumhuriyet Halk Partisi, önce kurtuluş ardından kuruluş demektir. Bizde bu mirası taşımanın gururu içerisindeyiz. Hiçbir ilçeyi ayırmadan herkese eşit, adaletli hizmet götüreceğim. Yani bazılarının dediği gibi hizmet alamazsın demiyoruz. Herkese eşit, adil hizmeti götürmeye kararlıyız. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği nasıl olur bunları göstereceğiz. Ben hiçbir siyasi görüş, etnik kimlik, mezhep ayırmadan herkesin oyunu istiyorum.”

HABER: OSMAN ACAR

İPEKYOLU HABER MUĞLA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz