MUĞLA’DA BÜYÜK COŞKU, ARAS, “HERKESE EŞİT, ADİL HİZMETİ GÖTÜRMEYE KARARLIYIZ”
28/02/2024 - 22:59
- Bu Haber Kere Okundu
-
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, aday tanıtımı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı için Muğla’ya geldi. Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de Kurşunlu Camii yanındaki meydanda düzenlenen aday tanıtımı ve seçim koordinasyon merkezi açılışı miting havasında gerçekleşti. Meydanı dolduran binlerce Muğlalı, taşıdıkları dövizler ve tezahüratlarla Özel ve Muğla’nın başkan adaylarına destek mesajları verdi.
RANTA DEĞİL HALKA AÇILACAK
CHP Genel Başkanı Özgür Özel programda yaptığı konuşmada, CHP’de bir değişim yaşandığını, kadınların ve gençlerin partide daha fazla söz sahibi olacağını, Muğla’da gösterdikleri adayların yaş ortalamasının 49 olduğunu belirterek, “Göreve başladıkları gün bütün belediye başkanları malvarlıklarını halka açık şekilde makam odalarının kapısına asacak. Muğla’yı ranta değil halka açarak yöneteceklerine yürekten inanıyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Özel, "Türkiye senden büyüktür. Küçümseyip ezmek istediğin emekçinin, karınca gibi ezmek istediğin çiftçinin kardeşleri vardır. O da CHP’dir” dedi. Mevcut belediye başkanlarını da sahneye çağırarak her birine teşekkür eden Özel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e, Yılmaz Büyükerşen koordinatörlüğünde 1 Nisan’dan sonra kurulacak ve Türkiye’de ki belediyeleri denetleyecek bir yapıda çalışması için teklifte bulundu. Gürün, Özel’in teklifini kabul etti.
CHP’Lİ BELEDİYELER HALKIN EMANETİNE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKTI
Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP’li belediyelerin 5 yıllık süreçte milletin emanetine sonuna kadar sahip çıktığını belirterek şunları söyledi;
“Genel bütçeden Muğla’ya ayrılan payın hak edilenden çok daha düşük olmasına rağmen, içinden geçtiğimiz süreçte tarihin en derin ekonomik krizini yaşamamıza rağmen, iktidarın her türlü müfettiş ve soruşturma baskısına rağmen belediye başkanlarımız asla geri atmadılar ve Muğla’nın her köşesine gayretle hizmet ettiler. Muğla, Cumhuriyet’in Kalesi’dir ve bu kalenin güçlenmesine katkı sunan tüm başkanlarıma sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki süreçte birbirinden değerli 14 belediye başkan adayımız ve meclis üyesi adaylarımızla birlikte yeni bir başarı hikayesi yazmak için hazırız. Ancak Muğla’yı bir kez daha kaybedeceğini anlayan iktidar partisinin temsilcileri oy ve hizmet denkleminde Muğlalılara şantaj yapmaya başladılar. Fakat unuttukları bir şey var… Muğlalılar, iktidar partisinin “oy yoksa hizmet de yok” şantajlarına asla boyun eğmeyecek ve kimsenin önünde diz çökmeyecektir. Çünkü herkes çok iyi bilir ki Muğlalılar yalnızca zeybek oynarken diz çökerler. Sonuç olarak, 31 Mart’ta Muğla’da kazanan şantaj ve tehdit değil, milletin sandıkta birleşen gücü olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine ve yeniden; Rantçılar değil halkçılar kazanacak, 5’li çeteler değil Köylüler kazanacak, yağmacılar değil çevreciler kazanacak ve en önemlisi nefret ve ayrıştırma değil; sevgi kazanacak, Halk Kazanacak, Muğla kazanacak.”
ARAS, HERKESE EŞİT, ADİL HİZMETİ GÖTÜRMEYE KARARLIYIZ
Törende Özel’den önce konuşan Muğla Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, herkes eşit ve adil hizmet götüreceklerini belirttiği konuşmasında şunları söyledi;
"Cumhuriyet Halk Partisi, önce kurtuluş ardından kuruluş demektir. Bizde bu mirası taşımanın gururu içerisindeyiz. Hiçbir ilçeyi ayırmadan herkese eşit, adaletli hizmet götüreceğim. Yani bazılarının dediği gibi hizmet alamazsın demiyoruz. Herkese eşit, adil hizmeti götürmeye kararlıyız. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği nasıl olur bunları göstereceğiz. Ben hiçbir siyasi görüş, etnik kimlik, mezhep ayırmadan herkesin oyunu istiyorum.”
HABER: OSMAN ACAR
İPEKYOLU HABER MUĞLA
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
-
AŞIK MAHCUBİ' IN MUTLU GÜNÜ ...
AŞIK MAHCUBİ'MUTLU GÜNÜ Kilisli aşık mahcubi oğlu fatih classis ga ...
-
Gezitayfa.com Sitesini İncelediniz mi ...
Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri tanımak her zaman insa ...
-
GAZiANTEP WEB TASARIM ...
Gaziantep Web Tasarım firması Nimbus Yazılım hızlı hizmet anlayışı ile ön plana ...
- Ercüment >>> GÜÇ HIRSI
- Melike Görkmen >>> GÜÇ HIRSI
- Esma Nur Turan >>> SİTEM
- Hatice Özel >>> İÇSEL HAZİNE
Yazarlarımız
Haberler
![YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ KAMPANYASI İLE EKONOMİ VE ÇEVREYE KATKI](images/haber/RGYTRDRTYT.png)
YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ ... 26/07/2024
Yalova Belediyesi’nin "5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür" kampanyası ile üç ayda 4 ton evsel ...
![EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BAKIM VE ONARIMI KENDİ ÖZKAYNAKLARIYLA KARŞILANIYOR](images/haber/TOY_2620.jpg)
EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BA ... 26/07/2024
EGO Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan otobüslerin bakım ve onarımı 2. Bölge Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü içinde bul ...
![Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lira oluyor!](images/haber/kumsal899.jpg)
Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lir ... 26/07/2024
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği "Halk Ekmek& ...
![GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR](images/haber/sıla98.jpg)
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ ... 26/07/2024
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çiftçi ...
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sar ... 26/07/2024
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi’nde dün meydana gelen hortum fela ...
![Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Buluştu](images/haber/ezel67.jpg)
Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Bulu ... 26/07/2024
Derepazarı esnafıyla bir araya gelen Başkan Görgel, “Bizler daima vatandaşlarımızın sorununu kendi sorunumuz ola ...
![Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’ı Ağırladı](images/haber/asum456.jpg)
Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yar ... 26/07/2024
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ağırlayan B ...
![İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun elindeki sorunlar listesi! İlk sırada şehir hastaneleri var](images/haber/asu45.jpg)
İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun el ... 26/07/2024
Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kritik bir adım atarak TBMM Sağlık Komisyonu üyeleri ve eski sağlık bakanlarıyla ...
BAŞKAN SEKMEN’DEN EMEKLİLERE MÜJDE ... 26/07/2024
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, düzenlediği basın toplantısındaemeklilere yönelik müjdeyi açıkladı. B ...
Finikelilerden belediye kurslarına büyük ... 26/07/2024
Finike Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen sanat, spor ve hobi kurslarından yılın ilk yarısında bini a ...