İpek Yolu Haber Ajansı

MUĞLA ÖĞRETMENLERİNİN KALEMİNDEN ÇIKAN İNGİLİZCE DERS KİTAPLARI OKULLARDA OKUTULUYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü İngilizce Kitap Yazma Komisyonu öğretmenleri tarafından hazırlanan ortaokul  6. ve 7. Sınıf İngilizce Ders Kitapları, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ücretsiz ders kitabı olarak basılarak Türkiye’nin pek çok ilinde okullarda okutulmaya başlandı.

 

İl Müdürü Emre Çay, Muğla İngilizce Kitap Yazma Komisyonunda görev alan öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerden hazırladıkları ders kitabı hakkında bilgi alan İl Müdürü Emre Çay, başarılı çalışmaları için öğretmenleri tebrik etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Müdürü Emre Çay ile bir araya gelen İngilizce Kitap  Komisyon üyeleri  Fatma Demircan, Gonca Akıskalı, Aysel Berket, Tolga Tanyel, Nafize Ağır, Bahadır Uysal ve  Özlem Vayiç İl Müdürü Emre Çay’a kitap çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Yeni Kitap Çalışmaları Devam Ediyor

 

Kitap Komisyonunda görevli aynı zamanda kitabın yazarlarından  İngilizce öğretmeni Fatma Demircan, “Muğla İngilizce Kitap Komisyonu olarak 7 yıllık görev süremiz boyunca; İngilizce 6 ve 7 ders kitapları, 8. sınıf çalışma kitabı, ağırlıklı İngilizce 5. sınıflar için destek materyali, 2., 3. ve 4. sınıflar için dört temel beceri odaklı etkinlik kılavuzları hazırladık. Ayrıca EBA içerik tasnif ve dijital içerik çalışmalarında yer aldık. 6. ve 7. sınıf İngilizce ders kitaplarımız ilimiz Muğla da dahil olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinde öğretmen ve öğrencilerimizle buluştu. İngilizce 4 taslak ders kitabı, İngilizce öğretmenlerine yönelik ilkokul ve ortaokul drama materyalleri hazırlama çalışmalarımız hâlâ devam etmektedir.”Dedi.

 

Öğretmenlere Teşekkür Etti

 

Okullarda okutulan ders kitaplarının öğretmenler  tarafından hazırlanıyor olmasının, hem dersi anlatan öğretmenler hem de öğrenciler için son derece olumlu olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, " İngilizce gibi öğretimi zor ve önemli olan bir dersin çocuklarımıza kolay ve anlaşılır bir şekilde öğretilmesine katkı sağlayacak bu kitabın hazırlanmasına verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri canı gönülden kutluyorum."  dedi.

HABER: OSMAN ACAR

İPEK YOLU HABER MUĞLA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz