İpek Yolu Haber Ajansı

Yardım kampanyası devam ediyor

Isparta Belediyesi öncülüğünde depremzede vatandaşların ihtiyaçları için Gökkubbe Fuar Merkezinde başlatılan yardım kampanyası devam ediyor.


 

 Gıdadan kıyafete, temizlik malzemelerinden birçok ihtiyaca yönelik toplanan yardım malzemeleri Isparta’da misafir edilen depremzede vatandaşlara ulaştırılıyor.

 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 şehri etkileyen asrın felaketi depremin ardından hem bölge hem de ilimize gelen depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı. Depremin ilk gününde Isparta Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Gökkubbe Fuar Alanında devam eden yardım kampanyasına vatandaşlar da büyük destek veriyor. Depremin ardından ilk haftada bölgeye Gökkubbe Fuar Alanından çok sayıda TIR ve kamyonla insani yardım malzemesi sevk edildi. Şimdi de deprem bölgesinden Isparta’ya gelen yaklaşık 10 bin depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için yardım seferberliği sürdürülüyor.

 

Gökkubbe Fuar Alanında deprem bölgesinden gelen vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Vatandaşların ilk olarak kayıtları alınarak ihtiyaçları belirleniyor, onlara kendileri için oluşturulan alanlarda ikramlarda bulunulurken, gönüllü ekipler tarafından ihtiyaçları hazırlanıyor ve bu ihtiyaç malzemeleri kolilere yerleştiriliyor. Hazırlanan ihtiyaç malzemeleri depremzede vatandaşların araçları varsa araçlarına yerleştirilirken, araçları olmayanların ulaşımı da Isparta Belediyesi tarafından sağlanıyor.

 

Gökkubbe Fuar Alanında ilk günden bu yana yardım malzemelerinin toplanması, ayrıştırılması ve kolilemesi için Isparta Belediyesi personelinin yanı sıra gönüllü vatandaşlar da görev alıyor. Gönüllü vatandaşlar, gelen giyim, gıda, hijyen ve diğer malzemeleri tek tek ayrıştırarak, ayrılan bölümlere yerleştiriyor.

 

Yardım malzemelerinin toplanması, ayrıştırılması ve kolileme işlemlerine gönüllü olarak yardımcı olanlardan Ümit Oktay, Isparta’ya gelen depremzede misafirlerin ihtiyaçlarının karşılanması için gerek Isparta Belediyesi’nin gerekse esnaf ve vatandaşların çaba gösterdiğini söyledi. Oktay, “Elimizden geldiği kadar burada yardımcı oluyoruz. Isparta halkımıza yardımları için teşekkür ediyorum. Biz de onları burada düzenleyip, sistematik şekilde dağıttık. Halen yardımların devam etmesini istiyoruz. Ben gıda bölümüne yardımcı oluyorum, burada sürekli eksiklikler oluyor” dedi.

 

Habip Ateş de kendisinin gıda kolilerinin alana gelen depremzede vatandaşlara ulaştırılma sürecini takip ettiğini belirtti. Depremden dolayı çok üzüldüğünü kaydeden Ateş, “Dün akşam bir deprem daha oldu, çok üzüldük. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Gökkubbe Fuar Alanında lise öğrencileri de gelen yardım malzemelerinin ayrıştırılmasına gönüllü olarak katkı sağlıyor. Depremden dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını belirten öğrenciler, “Burada gönüllü olarak yardımcı oluyoruz. Elimizden şuanda başka bir şey gelmiyor. Burada kıyafetleri ayrıştırıyoruz” ifadelerinde bulundular.

 

HABER : ZEKİ ÇELİK

İPEK YOLU HABER ISPARTA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz