Yardım kampanyası devam ediyor
16/03/2023 - 17:42
- Bu Haber Kere Okundu
-
Isparta Belediyesi öncülüğünde depremzede vatandaşların ihtiyaçları için Gökkubbe Fuar Merkezinde başlatılan yardım kampanyası devam ediyor.
Gıdadan kıyafete, temizlik malzemelerinden birçok ihtiyaca yönelik toplanan yardım malzemeleri Isparta’da misafir edilen depremzede vatandaşlara ulaştırılıyor.
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 şehri etkileyen asrın felaketi depremin ardından hem bölge hem de ilimize gelen depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı. Depremin ilk gününde Isparta Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Gökkubbe Fuar Alanında devam eden yardım kampanyasına vatandaşlar da büyük destek veriyor. Depremin ardından ilk haftada bölgeye Gökkubbe Fuar Alanından çok sayıda TIR ve kamyonla insani yardım malzemesi sevk edildi. Şimdi de deprem bölgesinden Isparta’ya gelen yaklaşık 10 bin depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için yardım seferberliği sürdürülüyor.
Gökkubbe Fuar Alanında deprem bölgesinden gelen vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Vatandaşların ilk olarak kayıtları alınarak ihtiyaçları belirleniyor, onlara kendileri için oluşturulan alanlarda ikramlarda bulunulurken, gönüllü ekipler tarafından ihtiyaçları hazırlanıyor ve bu ihtiyaç malzemeleri kolilere yerleştiriliyor. Hazırlanan ihtiyaç malzemeleri depremzede vatandaşların araçları varsa araçlarına yerleştirilirken, araçları olmayanların ulaşımı da Isparta Belediyesi tarafından sağlanıyor.
Gökkubbe Fuar Alanında ilk günden bu yana yardım malzemelerinin toplanması, ayrıştırılması ve kolilemesi için Isparta Belediyesi personelinin yanı sıra gönüllü vatandaşlar da görev alıyor. Gönüllü vatandaşlar, gelen giyim, gıda, hijyen ve diğer malzemeleri tek tek ayrıştırarak, ayrılan bölümlere yerleştiriyor.
Yardım malzemelerinin toplanması, ayrıştırılması ve kolileme işlemlerine gönüllü olarak yardımcı olanlardan Ümit Oktay, Isparta’ya gelen depremzede misafirlerin ihtiyaçlarının karşılanması için gerek Isparta Belediyesi’nin gerekse esnaf ve vatandaşların çaba gösterdiğini söyledi. Oktay, “Elimizden geldiği kadar burada yardımcı oluyoruz. Isparta halkımıza yardımları için teşekkür ediyorum. Biz de onları burada düzenleyip, sistematik şekilde dağıttık. Halen yardımların devam etmesini istiyoruz. Ben gıda bölümüne yardımcı oluyorum, burada sürekli eksiklikler oluyor” dedi.
Habip Ateş de kendisinin gıda kolilerinin alana gelen depremzede vatandaşlara ulaştırılma sürecini takip ettiğini belirtti. Depremden dolayı çok üzüldüğünü kaydeden Ateş, “Dün akşam bir deprem daha oldu, çok üzüldük. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.
Gökkubbe Fuar Alanında lise öğrencileri de gelen yardım malzemelerinin ayrıştırılmasına gönüllü olarak katkı sağlıyor. Depremden dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını belirten öğrenciler, “Burada gönüllü olarak yardımcı oluyoruz. Elimizden şuanda başka bir şey gelmiyor. Burada kıyafetleri ayrıştırıyoruz” ifadelerinde bulundular.
HABER : ZEKİ ÇELİK
İPEK YOLU HABER ISPARTA
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
-
AŞIK MAHCUBİ' IN MUTLU GÜNÜ ...
AŞIK MAHCUBİ'MUTLU GÜNÜ Kilisli aşık mahcubi oğlu fatih classis ga ...
-
Gezitayfa.com Sitesini İncelediniz mi ...
Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri tanımak her zaman insa ...
-
GAZiANTEP WEB TASARIM ...
Gaziantep Web Tasarım firması Nimbus Yazılım hızlı hizmet anlayışı ile ön plana ...
- Ercüment >>> GÜÇ HIRSI
- Melike Görkmen >>> GÜÇ HIRSI
- Esma Nur Turan >>> SİTEM
- Hatice Özel >>> İÇSEL HAZİNE
Yazarlarımız
Haberler
![YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ KAMPANYASI İLE EKONOMİ VE ÇEVREYE KATKI](images/haber/RGYTRDRTYT.png)
YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ ... 26/07/2024
Yalova Belediyesi’nin "5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür" kampanyası ile üç ayda 4 ton evsel ...
![EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BAKIM VE ONARIMI KENDİ ÖZKAYNAKLARIYLA KARŞILANIYOR](images/haber/TOY_2620.jpg)
EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BA ... 26/07/2024
EGO Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan otobüslerin bakım ve onarımı 2. Bölge Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü içinde bul ...
![Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lira oluyor!](images/haber/kumsal899.jpg)
Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lir ... 26/07/2024
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği "Halk Ekmek& ...
![GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR](images/haber/sıla98.jpg)
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ ... 26/07/2024
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çiftçi ...
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sar ... 26/07/2024
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi’nde dün meydana gelen hortum fela ...
![Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Buluştu](images/haber/ezel67.jpg)
Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Bulu ... 26/07/2024
Derepazarı esnafıyla bir araya gelen Başkan Görgel, “Bizler daima vatandaşlarımızın sorununu kendi sorunumuz ola ...
![Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’ı Ağırladı](images/haber/asum456.jpg)
Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yar ... 26/07/2024
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ağırlayan B ...
![İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun elindeki sorunlar listesi! İlk sırada şehir hastaneleri var](images/haber/asu45.jpg)
İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun el ... 26/07/2024
Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kritik bir adım atarak TBMM Sağlık Komisyonu üyeleri ve eski sağlık bakanlarıyla ...
BAŞKAN SEKMEN’DEN EMEKLİLERE MÜJDE ... 26/07/2024
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, düzenlediği basın toplantısındaemeklilere yönelik müjdeyi açıkladı. B ...
Finikelilerden belediye kurslarına büyük ... 26/07/2024
Finike Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen sanat, spor ve hobi kurslarından yılın ilk yarısında bini a ...