İpek Yolu Haber Ajansı

2’NCİ GAZİ OYUNLARI’NIN KAPANIŞ PROGRAMI YAPILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde Sani Konukoğlu anısına düzenlenen 2’nci Gazi Oyunları’nın kapanış programı gerçekleştirildi.

Öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmak, çocuklara spor yapma alışkanlığı kazandırmak, spor kültürü oluşturmak ve yetenekli sporcuları keşfederek üst düzey sporcular yetiştirmek için düzenlenen 2’nci Gazi Oyunları, 16 spor tesisinde, 20 branşta toplamda 118 kategoride yapıldı.

3’ÜNCÜ GAZİ OYUNLARI MEHMET ERDEMOĞLU ANISINA YAPILACAK

İlki Gaziantepli iş insanı, spor yöneticisi ve Galatasaray Spor Kulübü’nün 37’nci başkanı Mustafa Cengiz’in anısına yapılan Gazi oyunlarının 2’ncisi Gaziantepli iş insanı Sani Konukoğlu anısına düzenlendi. Yine kaldığı yerden devam edecek Gazi oyunlarının 3’üncüsünün ise iş insanı Mehmet Erdemoğlu’nun anısına yapılacağı açıklandı.

Kapanış toplantısına, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin tepe, Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Ertunç, iş insanı Hakan Konukoğlu ile Ali Erdemoğlu, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, burada yaptığı konuşmada sporun büyük anlam ve önemi olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

“Spor şehri Gaziantep için, Gaziantep Modeli ile çalışıyoruz. Bu model birlikte iş yapma modelidir. Gazi Oyunları’nın birincisini Mustafa Cengiz anısına yapmıştık. İkincisini Sani Konukoğlu anısına yaptık. Spor bizim için çok önemli. Spor özgüven kazandırıyor. Ailenizin, arkadaşlarınızın size bakışı değişiyor. Sporda başarı önemlidir ancak bunu devam ettirebilmek, sürüdürülebilir kılmak daha önemlidir. Bir defa olmaz. Gaziantep’te birçok spor branşında eğitimler veriliyor. Biz çocukken bu spor dallarının adını bile bilmezdik. Ama bugün bu şehirde çocuklarımızın bu spor branşlarında eğitim alma şansı var.”

Konukoğlu ailesi adına konuşan Hakan Konukoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in spor adına yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu, Gazi oyunlarının geleneksel bir hal kazanmasından önemli pay sahibi olan Başkan Şahin’e minnetlerini dile getirdi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, spor alanında yapılan çalışmalarda Gaziantep’in öne çıktığına değinerek, kurumların güç birliği ile kentteki spor kültürünü gün geçtikçe bir adım ileriye taşıdıklarını söyledi.

Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Gazi oyunlarının 3’üncüsünü Mehmet Erdemoğlu anısına yapılması dolayısıyla teşekkülerini sunarak, gençlerin sporda daha iyi yere gelebilmesi için ellerinden gelen desteği vereceklerini belirtti.

 

HABER:HÜLYA TAKTAKLAR

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz