BAŞKAN DEMİRTAŞ TONYALILAR DERNEK ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ.HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BU ŞEHRİN BİRLİK VE BERABERLİK SEMBOLÜDÜR
22/01/2023 - 21:11
- Bu Haber Kere Okundu
-
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Hemşehri dernekleri, birlikteliğimizin ve beraberliğimizin birer sembolüdür. Onun için daha çok bir araya gelmeliyiz ve birbirimizi daha çok sevmeliyiz” dedi.
İlkadım’ı ortak akılla yönetmek adına ilçede faaliyetlerini sürdüren hemşehri dernekleriyle sık sık bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı organizasyonuna katıldı.
“Bu şehir ortak değerimiz”
Dernek Başkanı Ali Tomar ve üyelerin yoğun katılım gösterdiği kahvaltıda konuşma yapan Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Tomar,”Milli Mücadelenin ilk adımın atıldığı ilkadım İlçemiz gerek sosyal belediyecilik anlayışıyla halkına dokunan hizmetlerle gerekse de ilçeyi geleceğe taşıyacak projeleri ile gitgide büyüyor. Bu gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Ben buradan Belediye Başkanımıza şahsım ve yönetim kurulumun adına teşekkür ediyorum. Kendisi ilçesinde yapılması gerekenleri yaparak İlkadım’ı büyütme yolunda ilerliyor. Vatandaşla, halkla iç içe, mütevazı bir kişilik olan Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’la görevi devir almasıyla birlikte ülkemize saran pandemi yüzünden fazla bir araya gelemedik. Şehrimizi gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak için birlikte çalışmalıyız. Çünkü yaşadığımız şehir hepimizin ortak değeri” dedi.
“Hemşehri derneklerini tek çatı altında toplama gayretinde olacağız”
Hem doğduğunuz, hem de yaşadığınız şehrin gelişimi için gönüllü çalışıyorsunuz. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Şehrimizin gücü olan tüm hemşehri dernekleri ile birlikte ilçemizi daha iyi yerlere taşıyacağız. Kentlerimize başka kentler ve bölgelerden gelenlerin kendi yöresel ve kültürel değerlerini yaşatmaya çalışan ancak, yaşanılan kentin sorunlarından uzaklaşan, hemşeriler oluşmasını doğru bulmuyorum. Bu dengenin iyi korunması gerek. Bu noktada yakın zamanda kentimizde faaliyetlerini sürdüren tüm hemşehri derneklerini tek çatı altında olacağı bir yapıyı ilçemize kazandırma gayreti içinde olacağız. Doğusuyla-batısıyla; kuzeyi ve güneyi ile ülkemizin zenginliğinin büyük şehirlerde harmanlanacağı şehirlerde şehir hayatı ile birlikte farklı kültürlerden gelen insanlarla da tanışama kaynaşma fırsatı yakalanacağını ifade etti.
“İlçeyi geleceğe taşıyacak projeleri anlattı”
Belediye çalışmaları hakkında dernek üyelerine bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,”Yakın zamanda sosyal belediyecilik anlayışla temelleri atılan ve yapımına devam eden Kimsesizler Evi, Hasta ve Refakatçi Evi projesini ve yapımı biten Ata Ocağı’yla (Büyükler Kreşi), birlikte“Atom” adı verilen Atık Toplama Merkezi otobüsüyle vatandaşların topladık geri dönüşebilen materyalleri ekonomik kazanca dönüştüren uygulamayı, İlkadım Kart projesini anlattı.
HABER: NURİ GÜLER
İPEK YOLU HABER SAMSUN
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
-
AŞIK MAHCUBİ' IN MUTLU GÜNÜ ...
AŞIK MAHCUBİ'MUTLU GÜNÜ Kilisli aşık mahcubi oğlu fatih classis ga ...
-
Gezitayfa.com Sitesini İncelediniz mi ...
Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri tanımak her zaman insa ...
-
GAZiANTEP WEB TASARIM ...
Gaziantep Web Tasarım firması Nimbus Yazılım hızlı hizmet anlayışı ile ön plana ...
- Ercüment >>> GÜÇ HIRSI
- Melike Görkmen >>> GÜÇ HIRSI
- Esma Nur Turan >>> SİTEM
- Hatice Özel >>> İÇSEL HAZİNE
Yazarlarımız
Haberler
![YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ KAMPANYASI İLE EKONOMİ VE ÇEVREYE KATKI](images/haber/RGYTRDRTYT.png)
YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ ... 26/07/2024
Yalova Belediyesi’nin "5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür" kampanyası ile üç ayda 4 ton evsel ...
![EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BAKIM VE ONARIMI KENDİ ÖZKAYNAKLARIYLA KARŞILANIYOR](images/haber/TOY_2620.jpg)
EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BA ... 26/07/2024
EGO Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan otobüslerin bakım ve onarımı 2. Bölge Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü içinde bul ...
![Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lira oluyor!](images/haber/kumsal899.jpg)
Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lir ... 26/07/2024
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği "Halk Ekmek& ...
![GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR](images/haber/sıla98.jpg)
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ ... 26/07/2024
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çiftçi ...
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sar ... 26/07/2024
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi’nde dün meydana gelen hortum fela ...
![Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Buluştu](images/haber/ezel67.jpg)
Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Bulu ... 26/07/2024
Derepazarı esnafıyla bir araya gelen Başkan Görgel, “Bizler daima vatandaşlarımızın sorununu kendi sorunumuz ola ...
![Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’ı Ağırladı](images/haber/asum456.jpg)
Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yar ... 26/07/2024
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ağırlayan B ...
![İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun elindeki sorunlar listesi! İlk sırada şehir hastaneleri var](images/haber/asu45.jpg)
İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun el ... 26/07/2024
Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kritik bir adım atarak TBMM Sağlık Komisyonu üyeleri ve eski sağlık bakanlarıyla ...
BAŞKAN SEKMEN’DEN EMEKLİLERE MÜJDE ... 26/07/2024
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, düzenlediği basın toplantısındaemeklilere yönelik müjdeyi açıkladı. B ...
Finikelilerden belediye kurslarına büyük ... 26/07/2024
Finike Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen sanat, spor ve hobi kurslarından yılın ilk yarısında bini a ...