KENTLER ÇOCUKLARINDIR EĞİTİM PROGRAMI SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ
- 11/06/2024 - 11:48
- Bu Haber Kere Okundu
-
PROGRAM, YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE DEVAM EDECEK
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ve Toplum Eğitim Derneği (TDER) iş birliğinde “Kentler Çocuklarındır Eğitim Programı” sertifika töreni düzenlendi. Program yeni dönemde gönüllü hocalarla sürdürülecek.
Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerden etkilenen öğrencilere motivasyon sağlamak amacıyla “Kentler Çocuklarındır” sloganıyla başlatılan program, yaşadıkları şehirlerin kültürel ve doğal mirası tanımalarıyla koruma bilincini aşılamayı hedefledi. İlk pilot çalışmasının 2023 Bahar Dönemi’nde başlayan eğitim programı, toplamda bin 335 öğrenciye ulaşıldı. Programa katılan öğrenci ve eğitmenlerin sertifika töreni, düzenlenen törenle Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan törenle verildi. Programın başarısı sonrası alınan kararla yeni dönemde eğitimler, gönüllü hocalarla devam edecek.
Törene Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Gaziantep ÇEKÜL Bölge Koordinatörü Zafer Okuducu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, programa destek veren Humanızlı Ailesi adına Ökkeş Humanızlı ve programa katılan öğrenciler katıldı.
ŞAHİN: YARINLARDA ÇOK DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İSTİYORSAK ÖNCE ÇOCUKLARIMIZI YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR
Sertifika töreninde konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, öğrencilerin yarının teminatı olacağını aktararak şunları söyledi:
“Bizi biz yapan değerleri, ne anlama geldikleri, kentlerin nasıl çocukların olacağını, şehrin farklını ortaya koyan, eğlenerek öğrenmeyi sağlayan bir proje oldu. Bilim dünyası ‘7 yaş çok geç, 6 yaş altın çağ’ diyor. Aileler bizim ilk mektebimiz. İnsani değerleri aileden öğreniyoruz. Okula başlarken ilk aldığımız anne baba eğitimi ile başlıyoruz. Öğretmenlerimiz bizi bilimle, ilimle, irfanla yetiştiriyor. Burada bizim değerler çok kıymetli ve önemli. Dünyada büyük bir küresel ısınma var. Antarktika’ya gittiğimde gördüm ki buzullar eriyor. Ortak evimiz dünyamızı korumak için çocuklara çok iş düşüyor. Çevreyi kirletmemek gerekiyor. Proje kapsamında ‘kentler çocuklarındır’ diyecek ilk önce çevreyi temiz tutacağız. Yarınlarda çok daha güzel bir dünya istiyorsak önce çocuklarımızı yetiştirmemiz gerekiyor.”
PROJEDE İYİ BİR İÇERİK, BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLER VE ŞEHİR ANLATILIYOR
Konuşmasının devamında belediyelerin çocukların yetişmesinde ve geleceğe iyi hazırlanmasında sorumlulukları olduğunu aktaran Başkan Fatma Şahin, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:
“Herkesin çocuklar için bütün gücünü ortaya koyması gerekiyor. Projede iyi bir içerik, bizi biz yapan değerler ve şehir anlatılıyor. Şehrimizin çok büyük bir kültür mirası var. Bu mirasa iyi bakarak size teslim etmeliyiz ve bizim yaptıklarımızdan daha iyisini gelecekte yapmalısınız. Bizler siz çocukların ve öğretmenlerin emrindeyiz. Bu şehri eğitim, kültür, spor, kültür ve sanat şehri yapacağız.”
Törende ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe emeği geçenlere teşekkür ederek projenin önemine vurgu yaptı. Gaziantep ÇEKÜL Bölge Koordinatörü Zafer Okuducu ise projenin oluşum hikayesini ve içeriği hakkında bilgi verdi.
HABER:HÜLYA TAKTAKLAR
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
-
AŞIK MAHCUBİ' IN MUTLU GÜNÜ ...
AŞIK MAHCUBİ'MUTLU GÜNÜ Kilisli aşık mahcubi oğlu fatih classis ga ...
-
Gezitayfa.com Sitesini İncelediniz mi ...
Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri tanımak her zaman insa ...
-
GAZiANTEP WEB TASARIM ...
Gaziantep Web Tasarım firması Nimbus Yazılım hızlı hizmet anlayışı ile ön plana ...
- Ercüment >>> GÜÇ HIRSI
- Melike Görkmen >>> GÜÇ HIRSI
- Esma Nur Turan >>> SİTEM
- Hatice Özel >>> İÇSEL HAZİNE
Yazarlarımız
Haberler
YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ ... 26/07/2024
Yalova Belediyesi’nin "5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür" kampanyası ile üç ayda 4 ton evsel ...
EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BA ... 26/07/2024
EGO Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan otobüslerin bakım ve onarımı 2. Bölge Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü içinde bul ...
Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lir ... 26/07/2024
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği "Halk Ekmek& ...
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ ... 26/07/2024
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çiftçi ...
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sar ... 26/07/2024
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi’nde dün meydana gelen hortum fela ...
Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Bulu ... 26/07/2024
Derepazarı esnafıyla bir araya gelen Başkan Görgel, “Bizler daima vatandaşlarımızın sorununu kendi sorunumuz ola ...
Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yar ... 26/07/2024
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ağırlayan B ...
İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun el ... 26/07/2024
Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kritik bir adım atarak TBMM Sağlık Komisyonu üyeleri ve eski sağlık bakanlarıyla ...
BAŞKAN SEKMEN’DEN EMEKLİLERE MÜJDE ... 26/07/2024
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, düzenlediği basın toplantısındaemeklilere yönelik müjdeyi açıkladı. B ...
Finikelilerden belediye kurslarına büyük ... 26/07/2024
Finike Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen sanat, spor ve hobi kurslarından yılın ilk yarısında bini a ...