İpek Yolu Haber Ajansı

KUTSALA DOKUNULMAZDünyada her toplumun kendine göre kutsal kabul ettiği bazı değerler vardır.

Nedir bunlar? Bunlar;Bazen bir ikon yada bayrak ,bazen bir bina yada kitap ve bazen bir kişidir yadan toprak yada görünmeyen bir varlıktır.Ve dünyanın hiçbir yerinde hangi din ve ırka mensup olursan ol bilmen gereken şey kutsala dokunulmaz.Dokunulursa herkes sonucuna katlanır.Bu her din ve millet için böyledir.

Biz Müslümanlar ve Türkler içinde Milli değerlerimizin yanında Yüce Yaradanımız , Yüce Peygamberimiz ve ona Yüce kitabımız Kur’an-ı kerim olmak üzere bir çok dini kutsalımız vardır.Kimsenin bunlar hakkında ne olumsuz konuşmaya ne de saldırıda bulunmaya hakkı vardır.Saldıranlara da bedelini ödetmişizdir ve yine ödetiriz.Öyle bu esefle nefretle kınama da olmaz.Bilenler bilir ve bilmeyene öğretir.


Peki birazda isviçrede ne oldu nasıl ve nerede oldu?


OLAY GÜNÜ


Daha önce 18 Nisan 2022 tarihinde de yine isveçte buna benzer bir olay olmuş ve İsveç sokakları karışmıştır.21 Ocak 2023 günü aşırı sağcı poltikacı Rasmus Paludan İsveçteki Türk Büyükelçiğinin önünde (İSVEÇ POLİSİNİN İZİN VE HİMAYESİNDE) Kur’an-ı Kerimi yaktı.Görüntüleri izlediğmizde olayın öncen kurgulandığı ve o gün orda bu olayın meydana geleceğini İsveç makalmarı dahil biliyordu.Polisin eylem günü eylemin yapılacağı Büyükelçilik önünde bariyerlerle önlem alması bu olayın kasıtlı ve planlı olduğunun en büyük kanıtırdır.


Bundan da şunu anlıyoruz ki kendini çağdaş ve uygar (!) gören Avrupa toplumunun Eniğinden cücüğüne kadar söz konusu islamiyet ve Türkler olunca nasılda tahammülsüz,nasılda kindar olduğun daha da iyi ortaya çıkıyor.

NEDEN TÜRK BÜYÜKELÇİĞİ SEÇİLDİ


Hemen hemen herkesin aklına bu soru gelmiştir.Neden Türk elçiliği?başka müslüman ülkelerin büyük elçiği de var.Neden oralarda değilde Türk elçiğini seçiyorlar?

Cevap:Biz her ne kadar unutsakta Avrupa hala Türk=Müslüman algısı hala bilinç altlarında ilk günkü gibi tazeliğini ve sıcaklığını korumaya devam ediyor.Her fırsatta Türklere saldrımanın İslama saldırmak olduğunu düşünüyorlar.Yoksa neden Türk elçiliğind- e yaapsınlar.


HAMASİ TEPKİDEN FAZLASI VERİLMELİ


Gelelim zurnanın zırt dediği yere;gerek sayısal ve gerekse de ekonomik açıdan güçlü olan İslam Dünyası nasıl bir tepki verecek? Bence Sosyal medyadan “Esefle ,Nefretle ve Şiddetle” kınıyoruz gibi kuru gürültü hamasi tepkiden öteye geçmeyecek.


Bu tür kınamalar da olsa olsa İmanın en zayıf noktası olan “Buğz etmeye” girer ki buda zayıf ve güçsüz olan bir müslümanın tepkisidir...


“AMAN CANIM SENDE PARA PUL KAZANMA VARKEN, DÖRT TANE EŞLE YALILARDA KÖŞKLERDE LÜKS İÇİNDE YAŞAMAK VARKEN TEPKİDE NEYMİŞ “

İşte gerçek budur...


Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Diğer Yazılar

MEHMET BAĞCI

MEHMET BAĞCI

KUMRU EDEBİYAT DERNEĞİ KURULDU

30.01.2023

...


Devamını Gör
MEHMET BAĞCI

MEHMET BAĞCI

BURAM BURAM EĞİTİM VE YARDIM KOKAN BİR KONSER

17.01.2023

...


Devamını Gör
MEHMET BAĞCI

MEHMET BAĞCI

GECELER ÖKSÜZ VE SENSİZ KALDI ÜSTAD

13.01.2023

Gün geçmiyor ki hayatımızdan ve anılarımızdan bir değeri daha kaybetmeyelim.Bir çogumuzun gençlik ve çocukluk çağına denk gelen değerli bir sanatçıyı kaybetmenin şaşkınlığını ve hüznünü bir arada yaşıyoruz....


Devamını Gör
MEHMET BAĞCI

MEHMET BAĞCI

GAZETECİLİK NEDİR?GAZETECİ KİMDİR?

10.01.2023

...


Devamını Gör
MEHMET BAĞCI

MEHMET BAĞCI

BAMYA,SAHLEP,JAMER

07.01.2023

2022 Şubat ayında beridir toplantı yapan millet ittifakının dün 10’uncu toplantısı yapıldı.Her toplantıda olduğu gibi bu toplantıda yine beklenti içinde olan herkesin hevesi kursağında kaldı....


Devamını Gör
MEHMET BAĞCI

MEHMET BAĞCI

SİSLİ VE DE ÇOK PUSLU BİR SÜİKAST

02.01.2023

...


Devamını Gör
MEHMET BAĞCI

MEHMET BAĞCI

MERHABA Merhaba 2023 !

30.12.2022

  Yine,yeni yeniden başladık kaldığımız yerden, Bismillah diyerek...   ...


Devamını Gör